Õunad on punased ja vili põldudelt koristamisel, ilmad on läinud jahedaks. Väga tore on vaadata nii suurt hulka elevil noori inimesi ja uhkeid lapsevanemaid kogunenuna siia saali, sedapuhku juba 83. korda.

Kätte on jõudnud 1. september, mis Eestimaal tähistab traditsiooniliselt kooli algust ning teadmiste päeva. Suuremale osale õpilastest tähendab 1. september õppimist number suuremas klassis, kuid 1. klassi tulijatele koolitee algust, ning viimasesse klassi jõudnutele lõpusirge algust.

Teid ootab ees huvitav ja meeldiv aeg, mille jooksul saate palju erinevaid teadmisi ja uusi sõpru, kellest osa jäävad teile kindlasti kogu eluks. Esimene õpetaja ja esimene aabits toovad loodetavasti naeratuse näole ka aastate pärast..

Samas saab see aeg olema kindlasti kohati ka keeruline ja raske. Küllap tuleb edaspidi mõnikord loobuda nii mõnestki trenniskäigust ja sõpradega kohtumisest, telesaatest ja arvutisolemisest, veeta unetuid öid mõeldes hommikusele kontrolltööle. Aga uskuge mind. See kõik on seda väärt. Sest igaühel on pidevalt vaja midagi õppida, nii ka Sinul mu armas väike sõber ja lugupeetud 9. klassi õpilane... Nagu ütles härra Maurus "Tõe ja õiguse" II osas Indrekule - haridus on valgus.

Aga ma usun, et te saate pidevast õppimise tähtsusest ja vajalikkusest ka ise aru.

Kallid õpilased. Tahan teile südamele panna kahte asja:

Esiteks – ärge õppige ainult hinde vüi kuldmedali pärast, vaid õppige sisuliste teadmiste pärast. Kui viite sekka uleb mõni neli või kolm... harva ka kaks.... No mis siis? Sellest ei sõltu tegelikult ju midagi. Hindest olulisem on tegelik teadmine, kuigi ka hea hinne on meeldiv.

Teiseks – õppige meelsasti ja innuga ka esmapilgul igavamaid ja vähem huvitavamaid aineid. Õppige midagi praktilist, osalege huviringides. Eesti riik, meie kodumaa mida te varsti ehitama asute, nõuab muuhulgas ka matemaatikuid, it-spetsialiste ja insenere. Need teadmised ei tule kõigile küll kergelt, kuid on väga vajalikud ja avavad tulevikus nii mõnegi ukse.

Tänavune kooliaasta algus on veidi teistsugune, kui tavaliselt. Kernu Põhikooliga on liitunud Haiba lasteaed Riisikas. Tänu sellele võib öelda, et Kernu Põhikoolis õpib koos lasteaiaga ligi 100 last, koolis 60 õpilast ja lasteaias 36 last.

Hea meel on öelda, et Kernu Põhikool läbis väikese remondi ja uuenduskuuri. Suvel tominud renoveerimise käigus paigaldati kooli keskküte. Järgmisel aastal ootab ees fassaadi ja akende vahetus.

Siin hoones on haridust antud alates 1933. aastast, kuid lähipiirkonnas juba vähemasti 1869. aastast. See on pikk aeg ja me ei kavatse veel lõpetada. Nii nagu meie lasteaia sümboliks olev riisikas kasvab igal sügisel üha uuesti ja uuesti ning kooli üheks sümboliks olev kadakas on visa ja vastupidav, nii oleme seda ka meie.

Lugupeetud 1. klassi lapsevanemad! Tänan teid, et usaldate meie õpetajaid ja tõite oma lapse meie kooli. Soovin teile meeldivat koostööd. Lastele soovin palju meeldivaid hetki, häid sõpru ja vajalikke teadmisi. Õpetajatele soovin kannatlikku meelt ja vastupidavust. Ka kooli kokale, majahoidjale, koristajale ja töömehele soovin mõistvat suhtumist!

Soovin, et meil tuleks tore, tegus ja huvitav aasta.

Kernu Põhikooli direktor Marek Männik