Kernu Põhikool on küll valla äärealal, aga toimetab usinasti. Lisaks igapäevasele õppimisele toimub koolis väga põnevaid üritusi ja projekte. Teen väikese kokkuvõtte jõuluajast ja mõne sõnaga ka eesootavast.

Detsember on kõigil väga kiire aeg ja kooliperele tundus, et majas peaks kohe rohkemgi olema kui aega antud on. Detsember algas raamatukogupäevaga, kus lastel olid erinevad ülesanded ja mõistatused lahendada. 2. advendil oli kooli õpilasesindus kohal Haiba Noortekeskuses väikesel jõululaadal. Õpilasesindus tõi müügile kooliõpilaste tehtud kaarte, võinuge, lõikelaudu ja õpetaja Tiina Lorentsi tehtud kudumeid. Lisaks veel palju muud ning oli võimalus 50 sendiga ka loteriipilet osta, kus siis iga loos võitis.

Koolimajas käis hoogsalt maja kaunistamine − kuusk sai meil koolisaali toodud juba 2. jõulunädalal ja samuti oli meil õues kena valgustatud kuusk. Eriti tore ja vahva oli jõulu kolmas nädal, kui juba esmaspäeva hommikul käis 3.−4.klass metsas ja viis jõulude puhul metsloomadel kodust kaasa toodud toitu. Samal päeval, 17. detsembril, oli üks pisike jõulukontsert − Kernu kooli õpilaste heategu Hageri hooldekodus.

Sama nädala kolmapäeval korraldasid algklasside klassijuhatajad jõuluõhtu oma klassides, kus siis ühiselt mängiti, söödi ja tehti palju põnevat. 20. detsember algas Kernu koolis väga pingeliselt, sest toimus tunniajane matemaatika viktoriin, kus osalesid võistkonnad läbi teise ja kolmanda kooliastme. Küsimusi oli nipiga ja mõned ka päris rasked. Lõpptulemus oli veel toredam, võistkondadest said 1. koha 3 võistkonda. Peale viktoriini olid aineõpetajad ette valmistanud töötoad ja kõigil õpilastel toimus projektipäev, kus nad osalesid üheksas töötoas.

Jõuluhommikut tähistame projektipäevana 2. aastat ja see on põnev ning meeltmööda kõigile. Sellel päeval ei ole meil kunagi keegi puudu, kõik on alati koolis. Projektipäeva me lõpetame ühise jõululõunasöögiga, mille valmistab meile kokk Marge. Siinkohal kasutan juhust ja tänan kõiki õpetajaid ja kokka toreda jõuluhommiku eest. Traditsioonide kohaselt läheme me jõuluvaheajale kirikukontserdiga. Nii toimus ka sel aastal Kernu kooli õpilaste kirikukontsert Nissi kirikus.

Põnev on meil tegelikult kogu aeg. Õpetajate ja laste poolt tuleb ideid, millest suurema osa üritame ka teostada. Jaanuaris on tulemas riietumise-stiilinädal ehk mustri - ja värvinädal. Kooli tuleb kontsert ja ise lähme algklassidega Raplasse teatrisse. Uus toitlustusfirma valis meie kooli välja projektiks „Tarbi toitu targalt“, kus osalevad 4.−6. kl ja teevad ühiselt süüa. Algklassidele tuleb loeng-näitus teemal eksootilised putukad. Lisaks olümpiaadid, võistlused, uisutamised Nõmmel.

13. veebruaril ootame kõik kooli lahtiste uste päevale, sõbrapäevakohvikusse ja tunde külastama. 21. veebruaril kell 14.15 toimub Kernu Põhikooli suusamatk Paruni saarele. Kõik soovijad võivad ühineda, oodatud on vanemad ja kõik huvilised. Enne koolivaheajale minekut, viimasel koolipäeval, teeme Talvepäeva, mil toimuvad suusavõistlused, laskesuusatamine ja muud põnevat. Selle päeva lõpetame Eesti Vabariigi aastapäeva kontserdiga.

Nii põnev ongi Kernu kool, õppimine on muidugi peamine, aga ühistegevused liidavad meid veel rohkem ühtseks.

Kati Raju, Kernu kooli huvijuht

20181217 123244   20181221 103937