Kernu kooli õpilased osalevad kolmandat korda ENO programmi raames ülemaailmsel puude istutamise päeval. ENO on ülemaailmne e-kooli programm keskkonnateadlikkuse ja säästva arengu hüvanguks, milles osaleb 200 kooli 75 riigist.

Reedese koolipäeva igal vahetunnil istutasid kõik õpilased kordamööda ühe noore kuuse koolimaja taha, kus eelmiste aastate puud ootasid juba ees. Tulevikus kasvab neist kaherealine kuusehekk, Puud on pärit koolimetsast. Istutamist juhendas Vahur Raudva.

Mõnel puhul osutus maa kiviseks ja istutusaugu saamine oli päris raske. Klassijuhatajagi pidi nõu ja jõuga appi tulema. Pärast tehti oma puu juures mälestuseks pilt.

5.klassi õpilasel Paulil tekkis töö käigus tore mõte:“Puud reklaamivad hästi meie kooli, sest räägivad teistele edasi.“ Ega inimene teagi, mis sõnumeid puud üksteisele saadavad. Kindel on aga see, et puud jäävad kasvama ka siis, kui meie sugupõlv siit ilmast juba lahkunud on. Iga hea tegu jätab aga jälje ka inimese enda sisse ja kasvatab seal oma võrseid või külvab seemneid.

Kirjandusetundides mõtlesid õpilased samuti puumõtteid. Selgus, et saab päris huvitavalt mõelda. Peaaegu kõigil oli midagi öelda. Väike valik kirjapandust.

„Me istutame puid, et neile head teha ja päästa metsa.“ Aleksandra

„Mulle meeldib puude otsas ronida. See on põnev, sest võib iga hetk kukkuda. Kuusk meeldibki seepärast, et seal on palju oksi, kus ronida.“ Paul

„Puudele saab head teha näiteks nii, et kastad neid ja vaatad, et nad saaksid piisavalt valgust, riisud lehed ära, kitkud umbrohtu ja käid pidevalt vaatamas.“ Sebastian

„Puud moodustavad metsa, mis on loomadele koduks.“ Ingrid