Kernu koolis olid taaskord tegusad päevad. Lisaks õppimisele toimus palju põnevat.
Kõik üritused olid seotud Eesti 100 juubeliga. 

Õppekäigud Hageri muuseumi (I-IV klass) ja Viimsi sõjamuuseumi (V-IX klass), olid põnevad ning meeldisid õpilastele väga.
Meie IX klassi laulutüdrukute muusikatund toimus koolist väljas. Õpetaja Jaan koos tüdrukutega oli kutsustud Hageri ja Karjaküla hooldekodudesse. Nii käisidki meie tüdrukud seal isamaalisi laule laulmas. Need olid väga  toredad muusikatunnid, juba sõidu ajal laulsid tüdrukud oma hääled lahti ning nalja ja rõõmu oli palju. Kuulajad hooldekodudes olid äärmiselt südamlikud ning nii mõnegi eaka proua/härra silmis võis näha heldimuspisarat. 

Seoses EV100 juubeliga toimus koolis ka suur viktoriin tervele kooliperele. Küsimusi esitasid meie ajaloolasest direktor Marek Männik ja muusikaõpetaja Jaan Vaidla. Ikka fakte Eesti ajaloo ja Eesti muusika kohta tahtsid nad teada. 

22.veebruar toimus kooli talvepäev. Kuna hommik oli külm siis alustasime kell 11.00. Meie peamine eesmärk oli EV 100 puhul Eestile kingitus teha. Suusatada 100 kilomeetrit. Kooli metsas on mõnus suusarada ja nii saigi seal sooja teha ning ka aja peale sõita. Parimatele olid medalid ja kõik osalejad said tänukirjad.
Kui suusakilomeetrid  suusatatud, tegime Eestile kingiks ka meie kooliperest droonifotod.
Koolipere tundub fotol väike,kuid tegelikult oleme üks tore suur ja kokkuhoidev pere.
Kui droonipilt tehtud, jätkus suusatamine võistkondadega lasketiirus.
See oli põnev ja lapsed jäid õpetaja Ainiga veel kauemaks metsaäärde lasketiiru harjutama ja kätt proovima.
Keegi ei kurtnud enam, et on külm ja kiire koju minekuga. Õpetaja Ain tegi lõpuks soovijatele veel ka lumesaani sõitu. 
Nii,et taaskord igati vahva ja korda läinud päev. Õpetaja Sirje idee sai teoks,me saime 100 km Eestile suusatatud.                                                              https://www.ev100.ee/et/kernu-pohikooli-100-suusakilomeetrit-eesti-vabariigi-sunnipaevaks

Koolivaheajale saatsime Kernu kooli õpilased piduliku aktusega. Kuulasime kogu kooliperega  vallavanema Andres Laisk videokõnet. EV 100 aktusel luges kooli direktor ette Eesti iseseisvusmanifesti. Õpetaja Jaan saatis klaveril ja kõik laulsid Isamaalisi laule. Aktuse lõpetas ühine tordi söömine. Kokk Marge oli teinud väga uhke EV100 ja pääsukestega kaunistatud tordi. Palju lapsed kiitsid ja ütlesid see on maailma parim tort.
Kõik pildid leiate http://www.kernukool.ee/index.php/galerii/categories/kool-2018 


Soovin kõigile vahvat koolivaheaega!
Huvijuht Kati Raju