Kernu kooli Haiba lasteaed Riisikas saatis kooliteele juba kahekümne kuuendat korda koolieelikuid.

Tänavu lõpetasid meie lasteaia järgmised lapsed: Noel Arumetsa, Mairon Eenlo, Kaur Kendra, Kristiin Eliis Kirsipuu, Liandra Mirell Korol, Kris Paju, Risto Parek, Trevor Pilvar, Kert Roosimägi, Martin Schalanski, Marko Urva ja Karola Võsa. Kõik Männiriisika lapsed olid sel korral vahvad ja osavõtlikud. Õpetajad Heli Kauler ja Urve Rõm koos õpetaja abi Jaana Kuusega viisid läbi väga mitmeid erinevaid projekte, millega saavad hakkama vaid koolieelikud. Käidi matkamas nii jala kui jalgratastega, tehti sporti ja uurimisretki metsa ja rabadesse. Õpiti ühiselt selgeks vähemasti viis rahvatantsu.

Muusikaõpetaja Jaan Vaidla pani tulevased koolilapsed viimsel peol laulu sisse, mis kõlas järgmiselt:

Lapsed, lähme lauluga kooli poole marssima.

Martin on meil lipumees, astub uhkelt kõige ees

Kris ta järel samme seab, kaasa laulab, viisi peab

Trevor ühes teistega marsin nii, et mütsub maa

Mairon suure häälega kaasa laulab laa-laa-laa

Karolal on rõõmus meel, aina laulab lauluteel

Kert käib rivis, rõõmus palg, laulab suu ja astub jalg

Risto ruttab laulureas, viisid meeles, sõnad peas

Kaur- see kõnnib kindlasti, kaasa laulab vahvasti

Laulab ka Kristiin Eliis, talle meeldib lauluviis

ja Liandra meiega kaasa laulab hoolega

Marko marsib meiega, mehe moodi astub ta

Viimasena meie reas Noel on tähtsalt teiste seas.

Suur tänu õpetajatele, et võtsid oma tööd südamega ja põhjalikult.

Väga suur tänu ka lastevanematele, kellega koostöö kõigi nende aastate kestel on sujunud väga tihedalt ja kenasti. Osade peredega on otsene side olnud ka kevadeti lasteaia viljapuude lõikamisel. Veel viimasel kevadel olid abis: Karola, Marko, Liandra Mirelli ja Kristiin Eliisi pered.

Tore, et lapsed on suureks saanud ja kooliküpseks kasvanud.

Kõrget lendu ja rõõmsat meelt, küllap kaovad komistuskivid kooliteelt.

Lastevanemate ergas hing ja rahulik meel, toetab lapsi kindlalt kooliteel.

lõpupilt

Riina Riisikast