22. veebruar on Peetripäev, kui kuulutatakse kevade tulekut, kuid peagi saab meie kodumaa 99. aastaseks.

Tänavu tähistasime lasteaias ühiselt oma kevadeootust vahva ponisõiduga. Lapsed olid väga rahul ja oleksid rohkemgi sõita soovinud. Ilm oli karge ja veidi tuuline - talv näitas veelkord oma karmi nägu. Tore oli väikesele ponile peale sõitu pai teha.

Seejärel toimus pidulik kontsert, kus kõlasid tähtsad isamaalised laulud ja tantsiti sõbratantsu. Õpetajad Urve ja Heli olid vaeva näinud ja kauni saali disaininud. Õpetaja Jaan õpetas lastele läbi laulu Eesti kohta olulisi teadmisi: rahvuslind ja - kivi, lipp, lill ja kala – kõik olid laulu sisse pandud.

Rohkem pilte leiad galeriist

Selle aasta sõbrapäeval oli tore kohtumine Kirsiaia lasteaias, kuhu Riisikapere külla kutsuti. Lapsed kogunesid saali, kuhu napilt ära mahtusime. Riisika lapsed kinkisid Kirisaiale õpetaja Jaan Vaidla tehtud laulu, mille ka pildi sisse panime. Lapsed tegid ühiselt mitu tantsu ja ringmängu, nii et lõpuks mindi lõõtsutama ja sõbrapäeva torti maitsma omavanuseliste laste rühmadesse. Õpetajad said korraks koos istuda õpetajatetoas. Kuid siis jätkus tegevus rühmades, kus vaadati Kirisaia lasteaia mängasjad üle ja ühiselt mängiti. Lahkumishetk tuli kätte liiga ruttu. Oleks veel võinud mängida.

Õuealale sel korral ei jõutud. Ootame naaberlasteaeda külla, kui suviselt soojem, siis saame ühiselt Riisikate aias mängida.

DSC 4914a

Rohkem pilte galeriis.

„Üks nõiduslik lugu“ toimus 17. jaanuaril Riisika lasteaias Rõõmulille etendusena.

Kuna lasteaialapsed olid paljud haigeks jäänud, siis kutsusime nooremad koolilapsed teatrisse.

Õpetaja Sirje tuli koos kahe klassi lastega, kes vaatasid suure huviga lugu jänesest, kes sõi metsa maha jäänud rämpstoidu jäänuseid ja jäi väga haigeks. Kui Metsahaldjas jänest ravima hakkas, andsid koolilapsed head nõu, milline ravimtaim see parim tervendaja on. Tore, et etendus meeldis nii lasteaia kui koolilastele. Kevadel ootame kutset koolis toimuvale etendusele, kuhu koolieelikud ise minna jaksavad.

20170127 114058