10.-12. jaanuarini toimusid üle Eesti tulevikutehnoloogia e-külalistunnid, kus uuriti, milline näeb välja meie ühiskond tulevikus. Tundides uuriti, kuidas töötavad uued tehnoloogiad ning kuidas need hakkavad tulevikus meie elu mõjutama. Samuti mõtiskleti, milline näeb maailm välja kümnete, sadade või isegi tuhandete aastate pärast.

Õpilastele tutvustasid erinevaid tehnoloogilisi lahendusi teiste seas tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa, marsimaja projektijuht professor Alvo Aabloo, Estcube-2 arendaja Hendrik Ehrpais ja Prototroni juht Jana Pavlenkova. Avatunni andis 10. jaanuaril Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas. Pärast tundi registreerimist sai õpetaja omale e-kirjaga lingi soovitud tunnile ligipääsemiseks, tööjuhendid ja teemaga seonduvad ülesanded.

Teemad olid jaoutatud vanusegruppidesse. Nii näiteks said 1.-3. klass valida selliste teemade hulgast nagu Kuidas uurida tähti?, Kuidas töötab isejuhtiv auto?  4.-6. klass võisid kuulata teemasid nagu Kuidas areneb edasi nutitelefon?, Kuidas tehnoloogia maailma muudab? ja 7.-9. klass Kuidas töötab tehislihas?, Kuidas masinad õppima panna? ja paljud teised huvitavad loengud.

Kernu Põhikooli poolelt osalesid õp. Tiina Lorentsi kureerimisel 10. jaanuaril 5.-8. klassid, kes kuulasid teemat   Kuidas töötab marsimaja? ja 11. jaanuaril 5.-8. klassid, kes osaleisd loengus Kuidas areneb edasi nutitelefon?

Näide e-külalistunnis antud ülesandest ja lahendusest 7. klassi õpilase Markus Lillemäe poolt:

Joonistuse autor Markus Lillemäe 7. kl