aktus2017Suvevaheaeg on läbi ja mul on siiralt hea meel teid kõiki taas siin näha. Seda seepärast, et kuigi vaheajad ja puhkus on toredad, siis kaua sa ikka puhkad – ka töötamine, mis teie puhul on õppimine on toredad. Pealegi on väga meeldiv ju taas kohtuda oma sõpradega, kellest osasid pole juba kaua näinud.

Alustan uudistega. Uudised on tavaliselt kas head või halvad. Võtan endale õiguse alustada pigem halvemate uudistega. Kahjuks on meid seekord taas vähem kui eelmisel aastal – sedapuhku siis 52 last.

Hea uudis on aga see, et meie antavad teadmised on sellegipoolest tasemel. Nii tasemetööde kui ka eksamite tulemused olid 2017. a kevadel Kernu Põhikoolis head, suures osas kõrgemad kui vabariigi keskmine. See tähendab, et ka väikeses koolis võib anda ja saada head haridust.

Siinkohal tänan kõiki lapsevanemaid, et usaldate meie õpetajaid ja tõite oma lapse meie kooli.

Hea on ka see, et meie māja on veel ilusam ja parem kui eelmisel aastal. Sedapuhku on siis vahetatud aknad ja soojustatud seinad. Hea uudis on ka see, et meil on olemas kõik õpetajad. Tänan ka kõiki õpetajaid, kes meil töötavad.

Uudis on ka see, et meie väiksuse tõttu on meil sellel aastal üks söögivahetund. Samuti alustab tegevust robootikaring.  Ja veel - meie kool liitunud KiVa projektiga. See tähendab seda, et soovime saada kiusamisvabaks kooliks. Kooliks, kus kõigil on hea õppida ja töötada ning koolirõõmu jagub nii õpilastele kui ka õpetajatele. Selleks toimuvad iganädalased kooli KiVa meeskonna koosolekud ja 1.-6. klassini kiusamise halbadest külgedest rääkivad klassijuhatajatunnid.

Siinkohal kutsungi kõiki meie õpilasi sellel aastal käituma hästi, viisakalt ja teisi austavalt – et õpetajatel oleks hea teid õpetada ja teil õppida.

Tänane päev, 1. september, tähistab Eestis kooli algust ning Teadmiste päeva. Suuremale osale õpilastest tähendab 1. september õppimist number suuremas klassis, kuid 1. klassi tulijatele koolitee algust, ning viimasesse klassi jõudnutele lõpusirgele jõudmist.

Teid ootab ees huvitav ja meeldiv aeg, mille jooksul saate palju erinevaid teadmisi ja uusi sõpru, kellest osa jäävad teile kindlasti kogu eluks. Esimene õpetaja ja esimene aabits toovad loodetavasti naeartuse näole ka aastate pärast...

Samas saab see aeg olema kindlasti kohati ka keeruline ja raske. Küllap tuleb edaspidi mõnikord loobuda nii mõnestki trenniskäigust ja sõpradega kohtumisest, telesaatest ja arvutisolemisest, veeta unetuid öid mõeldes hommikusele kontrolltööle. Aga uskuge mind. See kõik on seda väärt. Sest igaühel on pidevalt vaja midagi õppida, nii ka Sinul mu armas väike sõber ja lugupeetud 9. klassi õpilane... Nagu ütles härra Maurus ``Tõe ja õiguse`` II osas Indrekule - haridus on valgus.

Kallid õpilased. Tahan teile südamele panna kahte asja:

Esiteks – ärge õppige ainult hinde või kuldmedali pärast, vaid õppige sisuliste teadmiste pärast. Kui viite sekka uleb mõni neli või kolm... harva ka kaks.... No mis siis?

Sellest ei sõltu tegelikult ju midagi. Hindest olulisem on tegelik teadmine, kuigi ka hea hinne on meeldiv ja uhkust tekitav.

Teiseks – õppige meelsasti ja innuga ka esmapilgul igavamaid ja vähem huvitavamaid aineid. Õppige midagi praktilist, osalege huviringides. Eesti riik, meie kodumaa mida te varsti ehitama asute, nõuab muuhulgas ka matemaatikuid, ehitajaid, it-spetsialiste ja insenere. Need teadmised ei tule kõigile küll kergelt, kuid on väga vajalikud ja avavad tulevikus nii mõnegi ukse.

Aga ma usun, et te saate pidevast õppimise tähtsusest ja vajalikkusest ka ise aru.

Soovin, et meil tuleks tore, tegus ja huvitav aasta.

Marek Männik